TabancaTufek.com Silah Forum
FRANSIZ ONLUSU - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: TABANCALAR (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Yarı Otomatik Tabancalar (/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Diğer Modeller (/forumdisplay.php?fid=51)
+---- Konu: FRANSIZ ONLUSU (/showthread.php?tid=545)

1 2 3 4 5 6 7 8

FRANSIZ ONLUSU - ALPTUG - 12-08-2008 01:45 PM

ARKADAŞLAR HALK ARASINDA ÇIPLAK NAMLU FARANSIZ ONLUSU OLARAK BİLİNEN UNIGUE BCF 66 MODEL TABANCA NASILDIR,NAMLUSU GÖVDEYE SABİTMİ DEĞİLMİ...KENDİ SINIFINDA KALİTELİMİ...

RE: FRANSIZ ONLUSU - lupus - 12-08-2008 01:51 PM

Sn.Alptuğ, bu silahların namluları aynı Beretta'lar gibi seyyar olup, sahra sökümünde ayrılmaktadır, sabit çakma namlu değildir. Atış esnasında ise sabit kalmaktadır. Bu silahların iç aksamı ile oynanmamış ise, bir adama ömür tükettirecek kalite ve sağlamlıkta silahlardır.
Saygılarımla.

RE: FRANSIZ ONLUSU - Altunhan - 12-08-2008 02:03 PM

budur..

[Resim: 0139mp9.jpg]

RE: FRANSIZ ONLUSU - ALPTUG - 12-08-2008 02:08 PM

resimden gördüğüm kadarıyla şarjör mandalı yok,emniyet yönünden nasıl,ikinci eli ne kadar eder...

RE: FRANSIZ ONLUSU - ALPTUG - 12-08-2008 02:13 PM

birde sayın lupus,düğmeli beretta mod 70 le bu tabanca arasında seçiminiz ne olurdu...

RE: FRANSIZ ONLUSU - lupus - 12-08-2008 02:24 PM

Vallahi Sn.Alptuğ, biraz amiyane olacak ama, çelik ve 7.65 mm kategorisinde Beretta Model 70'i tek geçerim, Big Grin , hatta günümüz modellerinin kapasite avantajını da bir kenarıya bırakırsak, genel anlamda 7.65 mm sınıfında tek diyebilirim. Tabii bu benim kişisel görüşüm.
Bu silahların fiyatları ise, ortama ve durumlarına göre çok değişiyor.
Saygılar.

RE: FRANSIZ ONLUSU - ALPTUG - 12-08-2008 02:32 PM

sayın lupus verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim,kendime birtane 7.65mm tabanca almak istiyorum,benim içinde mod 70 daha öncelikli duruyor,tek dezavantajı kapasite olayı,acaba kapasite artırılabilirmi...

RE: FRANSIZ ONLUSU - lupus - 12-08-2008 03:07 PM

Bence el çantasındaki bir Model 70 ve yedek şarjörü ile, kapasite sorunu rahatlıkla aşılabilir.
Kaldı ki, anormal şartlar haricinde,mevcut kapasite de yeterlidir.
Yeterki silah etkili kullanılabilsin.
Saygılar.

RE: FRANSIZ ONLUSU - ALPTUG - 12-08-2008 10:42 PM

değerli bilgileriniz için teşekkürler...

RE: FRANSIZ ONLUSU - courvoisier - 13-08-2008 08:55 PM

merhabalar,
fransiz onlusunun birde kapali namlu modeli var. bende bir donem vardi. resimdeki modelinden daha guzel (goruntu olarak) ve daha kullanisli oldugunu dusunuyorum. tek eksik noktasi ise namlu boyunun kisa ve kapzeninde,sarjor kapasitesinden dolayi, uzun olmasindan dolayi belde tasirken ara sira sorun olabiliyor. o donem satmadim ama birisine hediye ettim. acikcasi pisman oldum diyebilirim. bir tane de dugmeli berettam vardi ayni donemde. her ikisininde kucuk bir sorunu vardi. iyi bakilmadigi icin artik metalinde asinmalar baslamisti. bunu uzerine yurdum ustalarina verdim. ikisinide krom kapladilar ve acikcasi icine ettiler. birazda hediye etme nenedim buydu. cunku silahlarin eski guzellikleri kalmamisti. ama bana aci ve pismanlik duyduran bir tecrube oldular...