Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol


Anket: EN İYİ YERLİ OTOMATİK AV TÜFEĞİ HANGİSİ ?
ARMSAN
ATAARMS
HATSAN / ESCORT
SARSILMAZ
TORUN
AKKAR / ALTAY
HUĞLU
BÜYÜK HUĞLU
DAĞDELEN
KRAL,SAKA, VE DİĞERLERİ
[Sonuçları Göster]
 
 


Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En iyi yerli yivsiz otomatik tüfek hangisi ?
#1
En iyi yerli yivsiz otomatik tüfek hangisi ? Yorumlarınızı bekliyorum.
 
Alıntı

#2
Sn. Erdal bu hiç bitmeyen bir tartışma konusudur, ne yazık ki avcılık forumlarında bile çıkamıyorlar bu işin içinden. Fakat şöyle birşey söyleyebilirim ; en iyileri ihraç için ayırdıklarıdır, marka ayırımı olmadan.
 
Alıntı

#3
İşçilik ve malzeme kalitesi olarak gördüğüm en mükemmel yerli yivsiz tüfek Sadık Akdaş Usta'nın hünerli ellerinin değdiği, AK-US, Değirmencinin yaptığı süperpoze ve çiftelerden daha iyisini henüz görmedim. Silahların işçiliğini ve özelliklerini görmek isteyen arkadaşlar http://www.kimberamerica.com 'daki, Valier ve Marias serisi tüfeklere bakabilirler. Otomatik tüfekler içerisinde ise daha henüz içime sinecek kadar beğendiğim malzeme kalitesi ve işçiliği olana ise denk gelmedim. Bu silahlar fonksiyonel olabilirler, ama benim kalite ve işçilik anlayışıma pek hitap etmiyorlar.
 
Alıntı

#4
aküs'ü biliyorum, kimber'ede üretim yaptıklarını biliyorum. lakin otomatiği yok. ondan dolayı ankete koymadım. sayın lupus size bir sorum olacak. aküs bu tüfeklerden yurt içine satış yapıyor mu, fiyatı ve satış yeri nedir? teşekkürler...
 
Alıntı

#5
AK-US' yurt içine az da olsa ısmarlama siparişle tüfek yapıyor.
Bu tüfeklerden bir tane en yakın arkadaşlarımdan bir tanesine aldık.
Holland-Holland tipi çakmak ve horozlu, İngiliz stili dipçikli, E sınıfı ağaç ile klasik bir çifte aldık.
Eğer imkan bulabilirsem inşallah bir tane de kendime alacağım.
 
Alıntı

#6
teşekkür...
 
Alıntı

#7
torun un sw için yaptığı otomatikleri gören kullanan var mı? yurt içine torun adıyla sürülen tüfekler abd ye gidenlerle aynı kalitede mi? aynı malzemeden mi yapılmış?
 
Alıntı

#8
Atanın üretimini yapmış olduğu otomatikler baş ağrıtmadan çalışıyor,yerli tüfeklerin hemen hepsinde kullanılan malzeme kalitesi aynı,dolayısıyla otomatikte mekanizma sıhati önemli,atanın mekanizmasıysa problemsiz olarak çalışır vaziyette,yeni nesil stoegerlarıda met ediyorlar ama denemeden birşey söylemek zor çünkü bundan önceki üretimlerinde stoeger otomtiklerinden baya bir dili yanan oldu,1500 ytl ye alınan winchester defender 1300 ün namlusunun türkiyede imal ediliği,hatta içten a.ş nin namlu içi kromlamasındaki hatalardan ötürü elindeki partiyi iade ettiğini göz önünde bulundurursak,orta grup fiyat etiketine sahip avrupa isimli pek çok tüfek markasının tamamı yada bir kısmının burada üretildiği aşikar,hal böyle olunca orta sınıfa göz atmaya gerek kalmıyor,zira aldığınız mal yerli malı,bu durumda ata ve stoeger ı düşünebilirsiniz,yanlız sarsılmaz,akkar gibi markalardan uzak durmakta fayda var.
Tamamiyle orjinal bir yarı otomatik almak isteyenlerinse en az 1500 euroyu gözden çıkartması gerekiyor,benelli,beretta,browning,winchesterın ortalama bu civarlarda %100 orjinal tüfekleri mevcut.
http://www.ataarms.com
 
Alıntı

#9
ataarms , armsan, khan arms aynı ailenin üyesidir. atanın sahibi celal yollu türkiye de ilk süperpozeyi üreten kişidir. bu grup yurt içine yeni yeni silah vermeye başlamış. ama yurt dısında çoğuna imrenerek baktığımız tüfekleri üretiyorlar.
ata- breda, marochi, weatherby
armsan- mossberg bantam, verney carron, pentaflex espanya gb.
sw nin otolarıda başta ata görünümüne benziyordu. sw, ataarms ile anlaşamadı.
atanın sahibi vursanında eski ortağıdır.
 
Alıntı

#10
Sonuç olarak yerli otoda bu tüfek en iyisi olmaya adaymıdır?
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi