Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XD / HS 2000 Raporu
09-12-2008, 03:28 AM (Bu Mesaj 09-12-2008 03:29 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
XD / HS 2000 Raporu
ABD'deki bir atıcının güzel bir geri bildirimini sizlerle paylaşmak istiyorum.
Aslında bu kişi ciddi bir 1911 fanatiğidir. Atış için kullandığı temel silahı bir Les Baer'dir. Aynı silahtan bir tane de sadece kolleksiyon amaçlı olarak bulundurmaktadır. Bu atıcının yıllar içerisinde, çeşitli eğitimler ve müsabakalardaki 27.000 atım sonrası, '' al-çık '' kategorisinde olacak kadar güvenini kazanabilen XD ile ilgili görüşlerini ve kullandığı silahın resimlerini aşağıda görebilirsiniz.

Alıntı:My favorite handgun, as in what has been a most reliable, accurate, fun, and surprisingly durable gun. Bought in '04, trigger job, several re-applications of grip tape, SS guide rod, several defensive classes, many weekends of competing, and 27,000 rounds later it is my go to gun. I may have nicer pistols in the safe, but this one is my baby:

[Resim: standardis7.jpg]

[Resim: hs1gp1.jpg]

[Resim: hs2is9.jpg]

Arkadaşlar, bu silahın performansını gösteren bu tür raporları okudukça çileden çıkıyorum. Yerli tabanca sanayimizin en bildik temcit pilavı bahanesi olan bilmem kaç yıl kadar geçmişi dahi olmayan bir Hırvatistan'ın, topu topu sadece iki değişik kopya modelden sonra bu platforma ve standarda ulaşabilmesi kadar utanç verici bir şey olamaz.

Her türlü handikap ve kusuruna rağmen, bu gün hala bu tür bahaneleri sunan ve savunan insanların, kafalarını kumdan çıkartmalarına yetecek kadar kaba etlerine tekme vurmaya kafi derecede tatminkar olan bu silahın performansını, hele hele bir de fiyatı ile kıyaslayınca söyleyecek laf kalmıyor.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 12:15 PM
RE: XD / HS 2000 Raporu
burun kısmının boyası sökülmüş... bu bizim yerli kullanıcılar ve o kullanıcıların üreticileri için tiskinç bişiydir...

boyası burundan atmış bir tabanca ile atacağıma, alırım bi zarzılmaz....Sad

Smile sevgiler.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 12:31 PM (Bu Mesaj 09-12-2008 01:14 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Alıntı:bu silahın performansını, hele hele bir de fiyatı ile kıyaslayınca söyleyecek laf kalmıyor.

HS kullanıcısı olarak her geçen gün isabetli bir tercih yaptığımı anlıyorum. Artık HS ile alakalı bir çekincem kalmadı... Kılıfla taşıyınca da boya sökülmesi probleminin önüne geçecektir sanırım.

Geçen hafta Sig P250, P226,SW5906,CZ75B ve HS den oluşan bir takımla yaklaşık 300 mermi yaktık. Diğer silah sahibi arkadaşlarda atış performansı karşısında hayretlerini gizleyemediler.Zira daha evvel glock 19la yapamadığımız nokta atışlarını HS ile sorunsuzca yaptık (Bu arada CZ'yi tek geçerim)

Kaygusuz kalsın diye düşmandan TÜRKİYE CUMHURİYETİ...

mavibere277@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 01:10 PM (Bu Mesaj 09-12-2008 01:20 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Alıntı:Kılıfla taşıyınca da boya sökülmesi probleminin önüne geçecektir sanırım.
Bu boya aşınmasının asıl nedeni de yüzlerce, binlerce kez yapılan kılıftan çekme egzersizleri ve agresif müsabaka atışlarıdır. Ayrıca sökülen sadece yüzey renklendirmesidir. HS'ye Springfield el attıktan sonra artık onlar da boya öncesi ayrı bir yüzey perdahı uyguluyorlar.

Alıntı:burun kısmının boyası sökülmüş... bu bizim yerli kullanıcılar ve o kullanıcıların üreticileri için tiskinç bişiydir...

boyası burundan atmış bir tabanca ile atacağıma, alırım bi zarzılmaz
Sn.NorthWolf, sadece bir tek IDPA müsabakasında, en standard bir tabanca eğitim kursunda bir silahın kaç kez kydex kılıf görüp çekildiğini Sn.İlksurfer bize çok daha iyi özetleyebilir. Yerlilerimizin burun boyalarını, ABD'deki herhangi bir standard '' Basic Pistol Class '' dan sonra da bir görmek isteriz. Big Grin

Bu adamın kullandığı Les Baer ve diğer silahlarının da burun kısımlarının boyaları aynen böyledir. Cool Ancak silahın hiç bir yerinde korozyon ya da pas olmamasına da dikkatinizi çekerim. Bizim silahlarımızın boyası gitmiş yerlerinin tabanlarındaki asıl yüzey perdahı korozyon ve pası ne kadar engeller gerçekten çok merak ediyorum. Big Grin

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 01:17 PM
Bunu denemenin bir yolu var...

Sn.İlksurfer'a numune kontenjanından ikişer tane zarsilzmaz ve sitas yollayalım.

Floridada geçirecekleri bir yılı müteakip söküp dağıtıp ayrıntılı incelemelerini yaparız.

Kim bilir belki başarılı çıkarlar?
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 01:25 PM
Alıntı:Sn.İlksurfer'a numune kontenjanından ikişer tane zarsilzmaz ve sitas yollayalım.

Aslında buna gerek de yok. Silahı sıkı tutan bir polimer veya kydex kılıf edinerek bunu kendiniz de deneyebilirsiniz. Mühimmatsız olarak yapılacak silah çekme ve yerleştirme eğitimleri de zaten yeteri kadar fikir verecektir. Ama bunu kendi silahınızda deneyip, denememek size kalmış durumda.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 01:33 PM
Kendi silahıma uygun Kydex kılıf bulamadım... ancak yakında özellikle yeni katılacak silahın ardından bir ayrıntılı fotoğraf çalışmasını bilgilerinize sunacağim.

Aslında benim Floridadan ikinci kastım adece boya değil, IDPA turnuvalarına katılıp katılamayacakları.

Yani profesyonellerin ellerinde birerpuan makinesinemi dönüşecekler? yoksa kırımamı uğrayacaklar?
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 01:55 PM
ne diyeyim, şimdi....
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 02:05 PM
Kırımdan gelirim aman atımda siyahtır eeyyy amman amman...?
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2008, 05:42 PM
LUPUS Yazdı:Yerli tabanca sanayimizin en bildik temcit pilavı bahanesi olan bilmem kaç yıl kadar geçmişi dahi olmayan bir Hırvatistan'ın, topu topu sadece iki değişik kopya modelden sonra bu platforma ve standarda ulaşabilmesi kadar utanç verici bir şey olamaz.

+1...

Sevgiler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS