Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hatıra-Antika Silah
23-12-2008, 08:17 PM
Question Hatıra-Antika Silah
Selam arkadaşlar;

Biliyorumki eski dönemlerden ailelerin elinde ruhsatsız tabancalar bulunabilir. Keza bundan 30-40 yıl önce tabanca sahibi olmak ne gibi şartlara bağlıydı inanın bilmiyorum.

Bu silahların manevi değerleri bulunmakta. Bunlara ruhsat çıkartmak mümkün olup olmadığı, elimizdeki ruhsatsız bir silahın hukuksal olarak affının olup olmadığının bilgisine sahip olan arkadaşlarımın paylaşmasını rica ederim..

sevgiler.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: Erol_01
23-12-2008, 11:50 PM
RE: Dededen kalma, (miras.vs)ruhsatsız bir silaha sonradan ruhsat çıkarılabilir mi
Ne yazık ki sorunuzun müspet bir yanıtı yok sayın NorthWolf..

Şartları uygunsa antika ruhsatı olabilir..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 01:18 AM
RE: Hatıra-Miras yolu ile size gelen bir silaha sonradan ruhsat çıkarılabilir mi
Silah aslında bende değil... Smile Bizim atalardan sadece ruhsatlı silahlar geçti... ama bildiğim arkadaşlarım var. Baba arkadaşları. inanıyorum herkesin mutlaka tanıdığı vardır.

Hani türk filimlerinde namus için yatak döşek altından çıkan kocaman tetikli koca horozlu makineler vardır... Kovboy zamanlarından kalma...Smile

Onlardan bahsediyorum.
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 01:33 AM
RE: Hatıra-Miras yolu ile size gelen bir silaha sonradan ruhsat çıkarılabilir mi
Peki karadenizde elde yapılmış bir tabanca... üzerinde iz yok, tarih yok... buna kim karar verecek?
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 01:46 AM
RE: Hatıra-Antika Silah
Yani anladığım kadarı ile, eskilerden devrolmuş bir ruhsatsız tabanca ne olursa olsun devlete teslim edilmesi gerekiyor....? yada yokmuş gibi yapılmaya devam?
Alıntı Yaparak Cevapla
26-12-2008, 02:39 AM
RE: Hatıra-Antika Silah
Sn NorthWolf
Sanırım asagıdaki adreste kafanızdaki sorulara azda olsa cevap bulabileceksiniz saygılarımla ...Smile
http://ruhsat.iem.gov.tr/index.php/mevzu...silah.html
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-05-2009, 09:23 PM
nasıl koleksiyon yapıcaz
selamın aleykum arkadaslar benim bi sorum olucak ben bi tabanca hastası olarak bi koleksiyon yapmak istesem alacagım her silah için bulundurma ruhsatı çıkarmak zorundamıyım yoksa yivsiz av tufeklerinde oldugu gıbı bır ruhsata bırkac silah yazdırabılıyormuyuz [/i]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-05-2009, 09:35 PM
RE: nasıl koleksiyon yapıcaz
Her silah için;
Ayrı birer dosya açılması,
Ayrı bir harç ödenmesi ve,
Ayrı bir ruhsat alınması gerekmektedir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-05-2009, 09:35 PM
sayın "sansar59".forumdaki bilgiler ışığında şunu söyliyebilirim
"alınacak her bir silah için"bulundurma ruhsatı çıkartmak zorundasınız.

saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-05-2009, 09:53 PM
yani koleksiyon yapmak türkiye de benim için hayal gibi bi şey tabii ruhsatsıza düşmezseniz Smile)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS