Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En Saglam Yerli Silah
24-12-2008, 04:41 PM
En Saglam Yerli Silah
yerli silahlardan;

namlusu gercekten min 30000 atis yapabilen,

30000 atisa kadar dagilimi 50 metrede 15cm i gecmeyen,

30000 atisa kadar hicbir yeri kirilmayan,

tetiginin ayari bozulmayan,

tutukluk sorunu bas gostermeyen

bir yerli silah modeli bilen varsa, lutfen burada bildirsin.......
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 06:27 PM (Bu Mesaj 25-12-2008 02:30 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: En Saglam Yerli Silah
Alıntı:*Namlusu gerçekten minimum 30000 atış yapabilen,

*30000 atışa kadar dağılımı 50 metrede, 15cm' yi geçmeyen,

*30000 atışa kadar hiçbir yeri kırılmayan,

*Tetiginin ayarı bozulmayan,

*Tutukluk sorunu baş göstermeyen,

Liste gerçekten zorlu...

Bizzat gördüklerimden, namlusu 30.000 atımı görebilen bir örnek Yurt Savunma'nın Canik Shark modelidir.
Ancak silahın bu atım adedinden sonra, mekanik atış sehpasında nasıl bir dağılım gösterebileceğini bilemiyorum.

Küçük parçalar bir yana, en az üç ana parça olan namlu, sürgü veya gövdenin, herhangi birisinde kırım olmadan 30.000 adet atıma ulaşabilen yerli bir modeli, en azından ben görmedim.

Yerli silahların tetik ayarları bozulmuyor, çünkü zaten yok.
Renault Toros gibi, bozulacak herhangi bir ayar yok. Big Grin

Kırım hadiseleri hariç, Zigana Sport, Canik 55 Standard ve Shark modellerinde şimdiye kadar mühimmat hataları dışında kesinlikle hiç bir mekanik tutukluk görmediğimi rahatlıkla ve sevinerek söyleyebilirim.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 07:06 PM
silahlarda mke soguk dovme namlu olunca demmekki hakkaten min 30000 atis imkani oluyor tabii dagilim konusu hala belirsiz olmakla birlikte.
ancak kullanilan islah celigi hakkaten 32crmov1210 ise benim namlu hususunda daha fazla beklentim olmaz.

peki yerli silahlar parca kirmadan en fazla kac atis yapabilirler.
en azindan ''min. parca kirmadan atim adedi'' varmidir bu silahlarin.
parca kirmadan min.20000 atis yapani bulsam onada raziyim yani.....Smile
Alıntı Yaparak Cevapla
07-01-2009, 01:13 AM
Renault Toros olayi cok güzel aciklasmis sayin Lupus. Karadenizin Land Cruiser i dir o arac. Saygi duyarim dayanikliligina. Yerli silah bir kez kullandim. Modelini bile hatirlamiyorum (Doktor bir tanidigimindi) 2. sajörde benim elimde kovan sIkIstirmisti. Bende silahi cok ghevsek tuttugu´mu söylemistim (hemen öncesinde ve sonrasinda Steyr M9A1 yine benim elimde sorun cikartmamisti).

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

I will have my vengeance, in this life or the next.

Qui audet adipiscitur
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-07-2009, 04:58 PM
Sn. Lupus Sizden rica etsem bizim Toros gibi kullanabilecegimiz bir(tek) yabancı tabanca öneriniz ne olurdu?Ricam nylon tabir edilenlerden olmaması Saygılar
Alıntı Yaparak Cevapla
05-07-2009, 12:40 PM
sn. smith-çi
sn lupus tan önce naçizane fikrim CZ 75 olacaktır.
GLCK laylonların AK 47 si ise CZ 75 de metallerin AK 47 sidir...

Kaygusuz kalsın diye düşmandan TÜRKİYE CUMHURİYETİ...

mavibere277@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-07-2009, 12:54 PM
smith-çi Yazdı:Sn. Lupus Sizden rica etsem bizim Toros gibi kullanabilecegimiz bir(tek) yabancı tabanca öneriniz ne olurdu?
Ricam nylon tabir edilenlerden olmaması Saygılar

Sn.smith-çi, konu başlığı '' En Sağlam Yerli Silah ''....

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-11-2009, 09:25 PM
İstanbul'da Princess Poligon'da envantere kayıtlı Stoger Cougar 8000F ile 30.000 atıma ulaşıldığı ve hiç bir sorunla karşılaşılmadığı Poligon yetkililerince bahsedilmişti. Ben sadece aktarmakla yetineyim. Bu arada, bu tabanca ile yaptığım 200 atışta ben de hiç bir tutukluk ile karşılaşmadığımı ilk ağızdan söyleyebilirim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-01-2010, 12:06 PM
Arthur Yazdı:İstanbul'da Princess Poligon'da envantere kayıtlı Stoger Cougar 8000F ile 30.000 atıma ulaşıldığı ve hiç bir sorunla karşılaşılmadığı Poligon yetkililerince bahsedilmişti. Ben sadece aktarmakla yetineyim. Bu arada, bu tabanca ile yaptığım 200 atışta ben de hiç bir tutukluk ile karşılaşmadığımı ilk ağızdan söyleyebilirim.

Prenses poligondaki Cougar'ların bahsettiğiniz adetleri geçtiğini bende duydum. Hala problemsiz olarak çalışıyor. Ömür olarak güvenilir bir silah olduğunu düşünüyorum.

Takdir sizlerin ...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-03-2010, 12:53 AM
Sayın lupus Renault Toros benzetmenize bayıldım cuk oturmuş

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS