Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE poligonu
28-01-2009, 11:03 PM
MKE poligonu
Arkadaşlar Ankarada ki MKE Atış poligonu hakkındaki görüşlerinizi, çalışanları hakkındaki görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim,şimdiden teşekkürler...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-01-2009, 12:10 PM
RE: MKE poligonu
Poligon daha bakımlı ve derli toplu olabilir ; atış yapılan mahal yeniden yapılandırılmalı elden geçirilmeli kaplamalar v.s eski gözüküyor sonuçta devletin en merkezi ve belki de tek atış poligonu MKEK bünyesinde . Kişisel bakım bölmeleri yapılabilir ( tabi bunda ısrarcı olmak doğru olmayabilir , kazalara sebebiyet verme ihtimaline karşı) .Şehir dışından kalkıp gelip silahını alan ,atış için sırasını bekleyen veya atıştan sonranın da keyfini bir fincan çay , kahve ile pekiştirmek isteyenler için ufak bir cafe olabilir uygun bir yerde .
Belli bir kural dahilinde atış yapılıyor olması doğru ( sadece atışı yapan ve görevli poligon personeli atış mahalline girebiliyor )
Çalışanları olarak atış hocalarına gelince önce şunu söylemek isterim ; kendilerinden çok şey öğrendim hepsine teşekkür ediyorum ama şunu da unutmamak lazım kendileri sonuçta oranın maaşlı çalışanları , bizlere ait özel hocalar değiller ve çok emin bir şekilde söyleyebilrim MKEK maaş skalaları oldukça düşüktür , bu en üst düzey çalışanına kadar da böyledir dolayısı ile çalışanların görevlilerin sürekli somurtan hallerini ve tebessümden uzak tavırlarını normal karşılamak lazım diye düşünüyorum . Özellikle atış hocalarının yanına çok bilmiş tavırlarla gelmek ve sahibi olduğunuz bilgi ve tecrübeleri orada paylaşmak veya bir takım extra talepleri samimiyetle karşılamalrını beklemek biraz lüks kaçıyor , en son G21 aldığımda sadece 3 mermi atıp çıkmak zorunda kalmıştım , Sn lupus sebebini bilir :-)
Bana göre ilk defa atış yapılacaksa yeni bir silahı tecrübe etmek için belli bir sayıda atış yapıp çıkmak lazım , sorumlu yetkililerin belli bir bütçe ve bürokratik işlemler dahilinde yapmaya gayret gösterdikleri çalışma ve işleri de yerinde buluyorum sonuçta tarihinde hiç olmadığı kadar geniş bir yelpazede ithal da dahil olmak üzere satış yapmakta , yeterli mi değil elbette çok daha başarılı olabilirler ama sanırım devlet ve bürokrasi buna biraz engel oluyor ,
Sanırım bu noktadan sonra biraz da diğer arkadaşların görüşlerini alduıktan sonra paylaşım yapmak doğru olur ...

selamlar

HOT and ICE like a pistol ...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-01-2009, 04:43 PM
Bana göre tek artısı İstanbul'daki poligonlara göre fiyat avantajı...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-01-2009, 05:23 PM
Ah bir de şu .22lr mermi sorununa çözüm getirseler de ders çıkışlarını boş geçirmesek Big Grin

Muzzletac.com
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
15-01-2010, 12:49 PM
Uzun zamandır düzensiz aralıklarla giderim bu poligona. En son geçen ay gitmiştim. Kiraladıkları silahların envanterden kaldırıldığını ve Ocak ayından itibaren yeni silahların geleceği söylenmişti. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-01-2010, 06:39 PM
Değerli üstatlarım,
Ankara mke poligonu hafta sonları açık oluyor mu acaba ? Bir de Ankara da fiyat olarak en uygun poligon hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-03-2010, 03:31 AM
İstanbul MKE poligonundan silah kiralama şansımız var mı acaba? Mermi-Silah-Giriş fiyatları konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlar mevcut mu? Bu poligonu tavsiye eder misiniz..?

Saygılarımla...

The sight of sharp, cold steel in your enemy's hand is not a pleasant sight. Knife fighting is an ugly business; it means steel against steel; then steel against flesh - and death. -John Styers-
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-03-2010, 06:41 PM
Forumda gezinirken gördüm ki İstanbul MKE'de poligon yokmuş. Cahillik de başa bela.. Smile

The sight of sharp, cold steel in your enemy's hand is not a pleasant sight. Knife fighting is an ugly business; it means steel against steel; then steel against flesh - and death. -John Styers-
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-03-2010, 09:52 PM
onurqlp Yazdı:Arkadaşlar Ankarada ki MKE Atış poligonu hakkındaki görüşlerinizi, çalışanları hakkındaki görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim,şimdiden teşekkürler...

Sn. onurqlp, piyasa araştırması yapıyormuşsunuz gibi hissettim nedense. Eğer bir Mkek sorumlusu iseniz ve bizlerin görüşleri doğrultusunda iyileştirmeler gerçekleştirebilecekseniz, şimdiden teşekkürler.

Quis custodiet ipsos costodes?

JUVENAL (M.S. 60- 140)

xlcod3r@gmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS