Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Al Capone Bıçağı
07-03-2009, 02:58 AM
Al Capone Bıçağı
Alın size güzel bir çakı...Tabancadan bile daha tehlikeli.İtalyan mafyası Al Capone Al Catraz cezaevinden kaçma girişiminde bulunurken bu sustalı çakı ile tam 8 gardiyanı öldürmüş.Bacağa bile isabet etse,kesin mezara teslim birşey bu.Çok ince ve uzun olmasından dolayı kesmedik toplar ve atar damar bırakmıyor.Üstelik alaşımından dolayı kanı da zehirleyerek düşmanı öldürüyor.Ülkemizde yasak olan bu çakı,Amerika,İsrail ve İtalya gibi ülkelerde satılıyor ruhsat karşılığı

genelde büyük mafya şeflerinin,profosyonel katillerin ve gizli servis mensuplarının kullandığı bir bıçak bu.Yapılan anketlerde tabancadan bile daha ölümcül bir silah olduğu konusunda uzmanlar hemfikir.Bu sustalı bıçağın mucidi İtalyan mafyası herzamanki gibi Ortalama fiyatı 3,000-4,000 dolar civarında.Özel siparişle İtalya'da üretiliyor.İçindeki tüm malzemeler çok kaliteli,paslanmaz ve kırılmaz değerli madenlerden yapılıyor.Betonu bile delme özelliğine sahip bir bıçak bu.Ona göre üretiliyormuş.Yani polat'ın çakısı bunun yanında tırnak makası olur anlayacağınız

Türkiye'de ise bu bıçağı bulundurmak ve satmak hapis cezası ile cezalandırılan bir suç.Ruhsatsız tabanca ile eşdeğer bir muamele görüyor bu bıçaklar.

[Resim: 13honeyhornitalianstile.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: yasinzeybek22
07-03-2009, 03:02 AM
RE: Al Capone Bıçağı
Kaynak?

Muzzletac.com
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 03:36 AM
STILETTO
Yukarıdaki bebeğin markası STILETTO, sayın Turan kaynak sormuşsunuz, yukarıdaki modelin adı Avrupa'da Al Capone bıçağı diye geçer, Google da detaylı ararsanız çeşitli ve güvenilir kaynaklara ulaşabilirsiniz, saygılar, aşağıda markanın çeşitli modelleri var...

[Resim: stilettoclone.jpg]
[Resim: 72520full.jpg]
[Resim: fo25028gr.jpg]
[Resim: fo25028wgr.jpg]
[Resim: ital14cm.jpg]
[Resim: italian20switchblade20k.jpg]
[Resim: kriegertortoisestiletto.jpg]
[Resim: oblue3.gif]
[Resim: stiletto01pngadd13f97b6.jpg]
[Resim: swingstag.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 03:40 AM
STILETTO
[Resim: switchbladlg.jpg]
[Resim: wromxrp4kxua21g.jpg]
[Resim: wwiiossstiletto1.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 06:06 AM
guzel bir klasik oldugu kesin. ama bu bilgiler bana cokta tutarli gelmedi. bazi cakilarin ucuk fiyatli olduklarina katiliyorum ama bence bu bilgiler icin google dan ziyade daha saglam bir kaynak vermeniz gerekmez mi?

bende sayin TTye katiliyorum va kaynak diyorum...

Bilginin üslubu nazik, sesi sakindir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 07:01 AM (Bu Mesaj 07-03-2009 07:02 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ilksurfer.)
http://www.alcatrazhistory.com/cap1.htm
While working in the prison basement, an inmate who was standing in line waiting for a haircut, exchanged words with Capone and stabbed him with a pair of shears. Capone was admitted into the prison hospital and released a few days later with a minor wound.

Bu hikayede tek bicaklanan Al Capone'nin kendisi o da berber makasi ile...

[Resim: B233_1185.jpg]

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 07:13 AM
Sustalı bütün çakıların satışı ve bulundurulması 6136 ya göre yasak diye hatırlıyorum. Ancak Dagger tipli bu sustalıyı çok şişirmişsin arkadaşım. Hand to hand fighting ve her türlü bıçak konusunda konusunda oldukça fazla bilgi sahibi arkadaş var forumda. Şu zehirleme işi de dikkatimi çekti, çeliğin suyunu siyanürlemi vermişler yoksa.

Sn. courvoisier ve Sn. T.T ye katılıyor ve googleden daha kesin döküman şeklinde kaynak vermelisin diyorum.

Quis custodiet ipsos costodes?

JUVENAL (M.S. 60- 140)

xlcod3r@gmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 11:05 AM
" betonu delen bıçak" ,"zehirleme" gibi unsurlar, mantık süzgecimden geçmedi.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 12:15 PM
ben bu yazıyı daha önce internette okumuştum...
içindeki bilgilerin tamamına yakını açıkça söylüyorum PALAVRADIR...
nette bu tarzda yazıları alırken lütfendoğruluğunu az da olsa sorgulayıp öyle koyunuz..daha önce de bıçak konusunda açıkladığım gibi stiletto bir marka değil model ismidir...
wikipediaya insan zahmet eder de bir bakar yahu
saygılarımla

''You tell me why I've got a trigger finger !!

''A man can never have too many ATF''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2009, 03:30 PM
işin doğrusunu tarihini vs öğrenmek isteyenler için
http://www.scribd.com/doc/4475070/the-si...-fighting-

''You tell me why I've got a trigger finger !!

''A man can never have too many ATF''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS