Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armsan Tactical
19-04-2009, 12:02 AM (Bu Mesaj 17-10-2009 09:43 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Armsan Tactical
Armsan' ın yeni Tactical'leri; Önceki kataloğunda bunlar yoktu.Bu anlamda,''tactical'' alanındaki eksikliğini gidermiş görünüyor.Armsan' ın tüfekleri görsel olarak zaten çok beğeniliyordu ve bugüne kadar,hakkında pek olumsuz bir yazıya rastlamadım.

[Resim: armsantactical.tif]
[Resim: arms.tif]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-04-2009, 12:50 AM
RE: armsan tactical
Değerli arkadaşım, son Almanya fuarında bu tüfekler sergilenmişti. Yaban Tv'de görmüştüm. Armsan, Weatherby, Verney-Carron, Pentaflex gb şirketler için üretim yapıyor. Ayrıca bir ara Vursan'ın sahibi olan Celal Bey'in yeni şirketi olan Ata Arms ile de grup oluşturmuşlar. Yani Ata Arms , Armsan'a da ortak. Ata da İtalyan Breda ve Marochi için üretim yapıyor. Bu firmalar dünyanın sayılı firmalarından. Eklediğiniz resimlere ben de ulaşmaya çalışıyordum. Gayretiniz için teşekkürler. Tv'de görüntü hareketli olduğu için iyi görememiştim. Armsanlar , gerçektende güzel tüfekler. Tv den gördüğüm kadarıyla pompalı modelini kurmak için çekme hareketi yapıldığında geri itme hareketi yay aracılığı ile yapılıyormuş.
Söylediğiniz sorun çıkarmama olayını avcılık sitelerinde de okuyorum. Elinizde resimleri varsa Ata’nın yeni çıkarmış olduğu döner başlıklı modellerine ait resimleri de yükleyebilirseniz sevinirim.
Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-04-2009, 01:18 AM (Bu Mesaj 21-04-2009 09:24 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : şekerlioğlu.)
sayın erdal,bende,armsan/ata için, gerçekten güzel şeyler duyuyorum.özellikle bunları gördükten sonra,epeydir araştırdığım"savunma amaçlı"bir tüfek için,ilk tercihlerimden birisi olacaktır.
ata arms ile ilgili söylediğiniz, döner başlıklı sistem ile çalışan tüfek ile ilgili yazıyı, bende ilgili sitelerin birisinde okudum.
armsan ile ilgili resimlere,armsanın kendi sitesinden,pdf,kataloğunu indirerek ulaştım.bunun haricinde herhangibir yerde bu resimleri görmedim.
yukarıdaki yazınız üzerine,ata arms'ın kataloğunu yeniden indirdim.fakat katologda herhangi,bir değişiklik yok.yani söz konusu tüfekle ilgili resimler sitesinde ve katalog'da mevcut değil.
tahminim armsan'ile ortak platformu kullanarak üreteceklerdir.büyük bir ihtimalle, yukarıdaki resimlerin aynısı olacağını düşünüyorum.saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-04-2009, 03:20 AM
ERDAL Yazdı:.. pompalı modelini kurmak için çekme hareketi yapıldığında geri itme hareketi yay aracılığı ile yapılıyormuş.

benim bildigim armsanin pompali tüfegi yok.yenimi üretildi aceba?bir bilginiz varmi?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-04-2009, 11:57 AM (Bu Mesaj 19-04-2009 11:58 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ERDAL.)
SN Altunhan, yukarıdaki en alttaki model Armsan'ın yeni çıkardığı pompalı model. Ama tactical model. iwa 2009'da sergilendi. diğerleri de tactic otomatic modeller. Mossberg'i yukarıda sıralarken unutmuşum. , Mossberg'e de üretim yapan Armsan.
Bir de kendi adıyla satış yapsa. İnsan böyle kaliteli ürün yapan firmaları görünce gurur duyuyor. Bunlar da spor ve av modelleri:
[Resim: 32193356.png]
[Resim: 29444988.png]
[Resim: 26765922.png]
[Resim: a16i.png]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-04-2009, 11:27 AM
armsan çoşmuş yaa türkiyedeki en iyi otomatikleri üretiyolar abi kim ne derse desin acaba bu fotoğraftakilerin hepsi türkiyede satışa çıkarmı
Alıntı Yaparak Cevapla
20-04-2009, 03:11 PM
Fabrikasından da satın alınabildiğini avcılık sitelerinde okudum. Verney-Carron ismiyle dahi alan avcılar gördüm. Diğer üreticiler yerli ve yabancıya değişik isimlerle satış yapıyor. Kalitede değişiyor mu bilmiyorum. Ama Armsan olsun Ata olsun sorunsuz çalışıyor.
saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-04-2009, 04:03 PM
Arkadaşlar fabrikasıyla görüştüm bugun.ön sipariş alıyorlarmış.idef 2009 da sergileyeceklermiş silahları fiyatıda oldukca makul.ben satınalma belgemi bekletiyorum.eğer forumdaki ustadlarda silahı görür geçer not verirlerse almayı düşünüyorum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-04-2009, 04:53 PM
bence çok güzel ama web siteleri çalışmıyor 900 den aşağı vermezler zaten kaliteli bir tüfek 900-1000 arası bence parayı hakediyor ama safir t14 haketmiyor bence tamamen karizma bende çok seviyorum ama gider armnsan alırım hiç üzmüyo miss gibi tüfek
Alıntı Yaparak Cevapla
20-04-2009, 08:11 PM
sayın ertuğ_tamur,sitesinde şu anda satışta olan tüfekler yer alıyor.bunlar daha satışa sunulmadı diye biliyorum.ama katologlarında yer vermişler.zannederim yakında satışa çıkartılır.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS