Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FN FIVE-SEVEN
30-12-2008, 04:58 PM
FN FIVE-SEVEN üzerine tekrar
değerli katılımcılar ,
Fn five-seven üzerine bir konu açmayı düşündüm ancak açılmış üzerinde yeterince devam edilmediği hissine kapıldığım için mevcut da devam etmenin daha doğru olacağına karar verdim .
(http://silahlar.blogcu.com/fn-five-seven_2827823.html , kısaca bilgilenebileceğimiz bir link )

Bir kere FN kalitesine şüphe yok . Herkesin sahip olmayı isteyeceği ve sahibinide farklı kılacak bir tabanca , gerek tasarımı ve gerekse özellikleri açısından ...

Esas üzerinde durmak istediğim , tercih edilen mermi kalibresi ; adını da aldığı 5.7 x 28 (SS190) pek çok avantajı da beraberinde getiriyor şayet linkten bilgilenirseniz .

Acaba neden FN böyle bir silahı pazarlama ihtiyacı hissetti , tamamen bir ticari amaç mı ? yoksa özel bir sipariş üzerine mi ? Olayın tamamen ticari gaye olduğu belli ki bir çok ülke de satılıp kullanılıyor . Ancak bu ne derece mantıklı yani mevcut hakim kalibrelere baktığınızda özellikle yurdumuz için hadi diyelim bir şekilde sahip oldunuz , şunun şurasında (9x19) kıtlığı çektiğimiz günlerde böylesi spesifik bir kalibre kullanıcılarını çok zorlayacak bir tabanca olmayacak mıdır ?

Bütün bunlardan FN avantajlarını da gözönüne aldığımızda ilerleyen yıllar için yarı otomatik tabanca dünyasında bu kalibre ve FN five-seven muadilleri rağbet görür mü ? Bunu mevcutlarla karşılaştırıp karar verelim diyecem ama bir kere baştan fırsat eşitsizliği yaratacağı için hakkı korunmuş adaletli bir karşılaştırma yapmamız sözkonusu olamayacak sadece tercih olarak kullanıcıların kendi tasarruflarına bırakılacak .

Şahsen ben kendi kullandıklarımdan vazgeçerdim , sizleri bilemem ama ...

Selamlar...

HOT and ICE like a pistol ...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-04-2009, 11:05 PM
RE: FN FIVE-SEVEN
Açıkcası 20 mermi kapesitesi 200 m menzil çelik yelek delme kapasitesi ile cok ilgi çekecek bir tabanca.

Ayrıca kaptırma kapasitesine diyicek bişey de yok doğrusu...

Saygılar...

Sormazki bilsin, sorsa bilirdi. Bilmezki sorsun, bilse sorardi.
-------------------------------------------------------
Zaman sadece armutlari olgunlastirir, insan yasayarak ve dusunerek olgunlasır.
Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-04-2009, 10:29 AM
Arkadaşlar, aynı fişeği kullanan başka bir tabanca yapmak imkansız mı? Örneğin bir Tisaş, Canik böyle 5,7mm lik bir mermi atan silah yapamaz mı? kanuni bir engel var mı?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-04-2009, 11:32 AM
kimilerinin pazarlama stratejilerini rahatsız edebilir , malum elektrikli araçlar da piayasaya çıkabilir ama mevcutlar ne olacak ? ( gibi ) ....

HOT and ICE like a pistol ...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-04-2009, 12:23 PM
hot_ice Yazdı:malum elektrikli araçlar da piayasaya çıkabilir ama mevcutlar ne olacak ? ( gibi ) ....

Sn.Hot_ice malesef çıktı bile.Malesef diyorum çünkü arabada benzinli motor sesine hastayım Smile

http://www.teslamotors.com/
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-05-2009, 04:19 PM
İdef te bu tabancayı yakından inceleme fırsatı buldum. Cok güzel gözüküyor.
Kumanda manivelaları plastikten ve okadar düşük siluetli olarak imal edilmiş ki eldivenle kullanıma hiç uygun değil.
Silahın üst kapağıda plastikle kaplanmış, bu durum korozyona karşı dayanımı arttırırken görünümü bana göre hic güzel olmamış.

Şarjörü mermisinin uzunluğundan dolayı geniş olmuş.
Kabzede buna bağlı olarak geniş olmuş küçük ellere uygun mudur bilmiyorum. Benim elim büyük olduğu için pek sorun olmadı.
İncecik namlusuyla bilmeyen birisine kolayca boncuk atan tabanca diye yutturabilir Smile

Saygılar...

Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-05-2009, 08:15 PM (Bu Mesaj 03-05-2009 08:27 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : ansamselcuk.)
Ordaki tabanca kelimesi ve internetde bulduğunuz bilgiler....Acaba bu tabancanın değilde...
Makinalı tabanca p90(tüfeğe benziyen şey) ile ilgili olmasın...12cm namluyla 200 mt.reden kevler delmesinin mantığı yok...Zaten Fn sitesinde 200mt.de isabet ihtimali olabilir demiş...
Fakat çıplak haliyle 200 mt.de bir şeyi tabancayla vurmanın bence mantığı yok...MARKETINGden başka bişey değil..

taktik silahlarda tüfek-tabanca kombinasyonu ile ...Ülke ordularına yada polis teşkilatları ihalelerine girerler.......
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-05-2009, 09:53 PM
Sayın ansamselcuk ben de 200 metre menzilin tabanca için çok afaki olduğunu biliyorum, zaten o yazıda kaptırılma ile ilgili potansiyelinden bahsetmiştim Smile
Ben yazımda tam ifade edememişim kusura bakmayınsanırım virgül koymayı unutmuşum bu da sanki 200m den çelik yelek delme kapasitesi varmış gibi bir ifade ortaya çıkarmış.
Daha çok lazer tabancası, gizli serviz tabancası, özel harekat tabancası nevinden kaptırmaya müsait olduğunu düşünüyorum...

Saygılar...

Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-05-2009, 10:21 PM
sayın L@stmohik@n konu sizinle alakalı değil sadece bilgilendirme....
Artık internet sayesinde her türkü bilgiye ki %70 yanlış olan bilgilerin yüzdüğü bir kirliliği yaşıyoruz....Fnnin bu ürünleri hakkında daha önce başka sitelerdede bir çok görüş ortaya çıktı....

Burda gerçek olan fişek kalibresi ve makinalı tabancanın 200-300 mt.arası kevlar delebilmesi...

Fakat çeviriler..yada yabancı sitelerde bu sanki tabanca bu işi yapıyormuş gibi anlatılması....
Yani İnternet Efsanesine dönüşmüş halde....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-05-2009, 01:52 AM
o videodaki toplu bir tabanca ama FN degil...

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS