Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG P226 AL SO mu, Glock 19 C mi?
17-10-2009, 06:57 PM (Bu Mesaj 17-10-2009 09:46 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
SIG P226 AL SO mu, Glock 19 C mi?
Öncelikle herkese merhaba...

Forumlarda sizleri yakından takip ediyorum.
Sizlerin değerli bilgilerinize danışmak istediğim SIG P226 AL SO ile Glock 19 C. Bu iki silahtan birisini almaya düşünüyorum. Taşıma olarak kullanacağım. P226 elime çok güzel oturuyor fakat G19C de bunu çok hissemedim. G19C ' yi test etme imkanım oldu. Hatta G21 SF ve 32 C yi de test ettim. Bu modellerin bana uygun olmadığına karar verdim. Kılıfsız taşımayı tercih ediyorum. Genel olarak bu iki silahın hakkında site sakinlerinin bilgilerini rica ediyorum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-10-2009, 09:33 PM (Bu Mesaj 17-10-2009 09:46 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: SIG P226 AL SO mu, Glock 19 C mi?
Sn.MRT, taşıma ruhsatlı olarak bir silah alcaksanız çok iyi düşünerek ve değerlendirme yaparak bir silah tercih etmelisiniz diye düşünüyorum. Öncelik özellikle sizin anatomik ve kullanım özelliklerinize uygun bir silahtan yana olmalıdır. Glock 32 C ve 19 C boyut, kabza ve tetik özellikleri birebir aybı olup, sadece kalibreleri farklı silahlardır. Bu nedenle Glock 32 C ' yi yadırgayan elleriniz, doğal olarak Glock 19C ' yi de yadırgayacaktır.

P226 AL SO size uyumlu bir silah olsa da, taşıma amaçlı kullanımı zor bir silahtır. Eğer SIG Sauer P serisi size uyuyorsa, özellikle de aparat oluklu modellerden SO ' ları tercih etmek istiyorsanız, P229 AL SO'yu veya aslında tamamen aynı silah olan, paslanmaz çelik sürgüsüne rağmen daha hesaplı fiyatı ile P229 SL Two Tone' u tercih etmenizi öneririm.

Kılıfsız silah taşımanın ise tecrübeli forum sakinlerimiz tarafından kesinlikle tercih edilen bir disiplin olmadığını bilmenizi isterim. Özellikle bu konuda tecrübeli tüm katılımcıların size kesinlikle kılıf kullanmanızı önereceğini garanti ederim. Dünyanın hiç bir yerinde, hiç bir profesyonel, özel bir durum olmadıkça silahını kılıfsız taşımaz. Kılıf silahınızın sizinle kalmasını garanti eder, silahınızı her zaman aynı yerde tutar ve çekerken elinize her zaman aynı şekilde gelmesini sağlar, silahınızı korur. Tabii sizi ilgilendiren özel bir gerekçe varsa bu sizin bileceğiniz bir konu.

Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-10-2009, 09:06 PM
Sayın Lopus,
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Uzun araştırmalarım ve forumlardan edindiğim bilgiler ışığında bu iki modelden birisini almayı düşündüm. P226 al so , p229 al so ve p229 sl two tone arasında ağırlık olarak fark yok gibi. P229 için forumlarda, silahın üzerindeki kertiklerin kısa olduğu ve pek kullanışlı olmadığı ve denge olarak p226 ya göre daha kötü olduğu belirtilmiş. Bu yüzden p229 düşünmemiştim. Satın almayı düşündüğüm iki silah arasında fiyat olarak da neredeyse iki katı fark var.
Sizinde belirttiğiniz gibi g32 ve g19 arasında hiç bir fark yok. g32 yi kullandığı mermiden dolayı düşünmüyorum. Bu silahla ilgili olarak bazı soru işaretleri var kafamda. Öncelikle polimer oluşu sonrasında silahı elime aldığımda parmaklarımın iç kısmı kabzenin delikli (kaymayı önlemek için yapılmış) olan bölümü yüzünden oluşan acı hissidir. Bunun karşısında p226 yı elime aldığımda tam olarak elime oturduğunu görüyorum. Ama iş taşımaya geldiğinde ne olur bilemiyorum.
P226 için taşınması zor bir silah olduğunu belirtmişsiniz. Ağırlık olarak p229 la bir farkı bulunmadığını görüyorum. (MKE) Boyutlarından dolayı mı acaba taşınması zor? p226 ile p229 arasında boyut olarak çok fark varmıdır?

Saygılarımla,
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-10-2009, 10:56 PM (Bu Mesaj 19-10-2009 01:50 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
MRT Yazdı:P226 için taşınması zor bir silah olduğunu belirtmişsiniz. Ağırlık olarak p229 la bir farkı bulunmadığını görüyorum. (MKE) Boyutlarından dolayı mı acaba taşınması zor? p226 ile p229 arasında boyut olarak çok fark var mıdır?
Sn.lopus'un yerine yine ben cevap vereyim, P226 ve P229' un kabza yükseklikleri arasında sadece bir kaç milimetrelik bir fark olup, kabzanın belde saklanması açısından afaki bir fark ve zorluk yoktur, ancak sürgü uzunlukları arasında 1.5 cm 'den fazla bir fark vardır ki, bu gerek yazın pantolon içi taşımada, gerekse de ceket, t-shirt veya gömlek altında dış kılıfla taşımada ciddi bir handikap oluşturmaktadır.

P229'un dengesizliği ve çekme kertiklerinin manüpülasyon zorluğuna rağmen size tavsiye edilmesinin nedeni, seçeneklerinizin arasında bükme karbon çelik P226 veya P228 olmaması ve özellikle aparat takma oluklu bir model üzerinde durmanızdır.

Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-10-2009, 10:28 AM
lupus Yazdı:
MRT Yazdı:P226 için taşınması zor bir silah olduğunu belirtmişsiniz. Ağırlık olarak p229 la bir farkı bulunmadığını görüyorum. (MKE) Boyutlarından dolayı mı acaba taşınması zor? p226 ile p229 arasında boyut olarak çok fark var mıdır?
Sn.lopus'un yerine yine ben cevap vereyim, P226 ve P229' un kabza yükseklikleri arasında sadece bir kaç milimetrelik bir fark olup, kabzanın belde saklanması açısından afaki bir fark ve zorluk yoktur, ancak sürgü uzunlukları arasında 1.5 cm 'den fazla bir fark vardır ki, bu gerek yazın pantolon içi taşımada, gerekse de ceket, t-shirt veya gömlek altında dış kılıfla taşımada ciddi bir handikap oluşturmaktadır.

P229'un dengesizliği ve çekme kertiklerinin manüpülasyon zorluğuna rağmen size tavsiye edilmesinin nedeni, seçeneklerinizin arasında bükme karbon çelik P226 veya P228 olmamasıdır.

Saygılar.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
Seçeneklerim arasında p226 var ama Al So olarak. Bu benim için bir handikapmıdır? Benim boyum 1.78 cm dir. Silah taşımada kişilerin fiziki özelliği önemlimidir?

Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-10-2009, 01:49 PM
Sn.MRT, boyunuz ne olursa olsun, sürgü takımı uzun bir silahı saklamak ve belli etmeden her türlü kıyafetle taşımak zordur. Sürgü takımı uzun bir silah yaz günlerinde tam anlamı ile belli edilmeden taşınmak isteniyorsa, büyük oranda pantolon içi kılıfla taşınması gerekiyor ki, boyunuz ne olursa olsun bunu göz ardı etmemelisiniz.

SO, yani aparat olukları konusunda ısrarcı iseniz seçenekleriniz halihazırda MKEK'de satışta olan P226 AL SO, kompakt sınıfta da P229 AL SO veya adında belirtilmemesine rağmen halihazırdaki modelde bu oluklar mevcut olduğu için P229 Two-Tone ile sınırlanmaktadır.

Saygılar.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-10-2009, 01:54 PM
Teşekkür ederim.
Glock için hiçbir yorum yapmadınız. Genel olarak sormak gerekirse Glock mu Sıg mi?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-10-2009, 02:02 PM (Bu Mesaj 19-10-2009 02:11 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Sn.MRT, elinizin Glock 19 / 23 / 32 serisinin kabza ve kullanım özelliklerini sevmediğini belirttiğiniz için Glock modellerine hiç değinme ihtiyacı hissetmedim. SIG Sauer P serisi genel olarak en sevdiğim platformlardan birisidir ancak pratik savunma atıcılığı için bana uymayan bazı özelliklerinden dolayı artık bu platformu birinci basamak savunma silahı olarak tercih etmiyorum. Kişisel olarak BHP, Glock veya P7 gibi tek tip tetik çekişi olan ve manevelaları elimin altına dolanmayan silahları daha çok seviyorum ve önümüzdeki günlerde eğer bir mani olmazsa kendime bir adet Glock 19 edinmeyi düşünüyorum. Yani Glock kişisel olarak kullanıp, güvenebileceğim bir platform, ancak herhangi bir tabancanın bir atıcının eline ve tarzına uymaması durumunda, başka atıcı ve kullanıcıların bu konudaki yorumlarının ve söz konusu silahın o güne kadar sergilediği performansının bir noktadan sonra çok önemi olmadığını düşünüyorum.

Saygılar.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-10-2009, 05:34 PM
Sayın MRT

Kararınızı verebildiniz mi?Ben de sizin gibi aynı çelişkileri yaşıyorum.P226 al so istiyordum;taşıma problemi önüme çıktı.
p228 diyordum renk atması midemi bulandırdı.two tone dedim kertikler ve tipi hoşuma gitmedi.hk usp comp belki diyorum ama kaba gibi gözüküyor.Glock hakkında bir fikrim yok ama karar verene kadar mke de biter mi onu da bilmiyorum.

Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-11-2009, 11:50 PM
Bu iki silah arasındaki boyut farkı çok azdır. Sig malzeme kalitesi açısından Glocklardan daha üstündür, dolayısıyla da çok daha uzun ömürlü bir silahtır. p229 ve p226 modelleri ile çeşitli ortamlarda yoğun kullanıma tabi tuttuk, herhangi bir problemle karşılaşmadığımız gibi bakım ihtiyacı da asgari seviyededir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS